Terminale w radiowozach. Już niedługo za mandat będzie można zapłacić kartą u policjanta.

 

591c7fb4bd6a1_o,size,969x565,q,71,h,3c3943Projekt nowelizacji umożliwiający natychmiastową płatność mandatu kartą przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. We wtorek o  tym pomyślę dyskutowano na Radzie Ministrów. Są duże, szanse że parlamentarzyści zajmą się tą sprawą jeszcze przed wakacjami, jeśli tak się stanie, pierwsze terminale mogłyby trafić do policjantów już latem. Do końca tego roku 

 

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wyposażenie policjantów w terminale znacznie poprawiłoby możliwość egzekwowania mandatów. Teraz można je opłacać na specjalny numer bankowy (co wiąże się z koniecznością pójścia na pocztę) lub gotówką. Taka zmiana będzie też “uderzać” istotnie w cudzoziemców, którzy obecnie za mandat mogą płacić wyłącznie gotówką, w polskiej walucie.

♦ Proces wyposażania mundurowych w terminale ma potrwać do końca tego roku. W pierwszej transzy policjanci otrzymać mają 2 tys. urządzeń, a docelowo ma z nich korzystać ok. 60 tys. funkcjonariuszy. Urządzenia ma dostać także blisko 700 pracowników Inspekcji Transportu Drogowego. Koszt jednego terminala to ok. 800 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *