PODATKI I WAŻNE DATY. PIT-WZ

pit
Od dziś (15 marca) do 18 kwietnia mają czas podatnicy, którzy chcą powierzyć urzędowi skarbowemu sporządzenie PIT-37 za 2016r.!

Żeby skorzystać z ułatwienia, należy przesłać do właściwego urzędu skarbowego wypełniony formularz PIT-WZ, czyli wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego. Można to zrobić wyłącznie drogą elektroniczną, korzystając z portalu podatkowego ministerstwa finansów, systemu e-Deklaracje oraz za pośrednictwem niektórych banków.

Procedura
Fiskus w ciągu pięciu dni prześle na adres poczty elektronicznej podatnika link do gotowego zeznania podatkowego. Wypełniony PIT-37 będzie można zaakceptować lub odrzucić.
Jeżeli podatnik je odrzuci, roczne rozliczenie podatku dochodowego będzie musiał złożyć samodzielnie – w formie papierowej lub elektronicznej.
* Brak reakcji oznacza zatwierdzenie zeznania.

Kto może wysłać PIT WZ16da37d4-a567-47a2-b452-c7295e8b2e8d
PIT WZ mogą składać osoby, które w ubiegłym roku osiągnęły dochody wyłącznie od płatników (m.in. pracodawców, zleceniodawców, organów rentowych)

Kto nie może
PIT WZ nie obejmie bardziej skomplikowanych zeznań podatkowych np. dochodów z zagranicy. Nie obejmie również osób prowadzących działalność gospodarczą oraz osób, które grają na giełdzie, czy chcą odliczyć ulgę budowlaną.

Ważne
Akceptacja rozliczenia sporządzonego przez urząd skarbowy nie pozbawia podatnika prawa do dokonania w przyszłości jego korekty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *