Prawo wodne. Cena wody bez zmian.

005751_620-619x336
Jakiś czas temu głośno było o pracach rządu nad nowym Prawem Wodnym, który zakładał drastyczne podwyżki cen wody, między innymi dla: rolników, firm wodociągowych, branży energetycznych, hodowców ryb, producentów napojów oraz innych towarów i usług, które na co dzień wykorzystują znaczne ilości wody. Podwyżki miały dotyczyć również gospodarstw domowych i zwykłych konsumentów.


Ile więcej?

Dla poszczególnych branż stawka miała być naliczana indywidualnie. Jeśli chodzi o zwykłych obywateli rachunki za wodę miały wzrosnąć o około 12% w skali roku. Oprócz tego rząd chciał wprowadzić dodatkową opłatę za „wodę utraconą”, którą płaciłyby gminy w przypadku gdyby nie inwestowały w zatrzymywanie wody w środowisku.
images

Ministerstwo Środowiska, które było autorem projektu zakładało wzrost cen wody o 2,5 zł miesięcznie dla gospodarstw domowych.
Haczyk polegał na tym, że była to wyliczona kwota tylko na jedną osobę.
Już dla czteroosobowej rodziny oznaczało by to podwyżkę o 120 złotych rocznie.

 

*Decyzja zapadła.

We wtorek ( 18.10.2016) rząd zajmował się projektem ustawy o Prawie Wodnym. Podczas tego posiedzenia Pani premier B. Szydło podjęła decyzję:

„Nie będzie żadnych podwyżek opłat za wodę, obowiązywać będą takie same opłaty jak w 2016 r. – zarówno te dotyczące przedsiębiorców, jak i konsumentów”

 

One thought on “Prawo wodne. Cena wody bez zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *