Uwaga na fałszywe e-maile z Ministerstwa Finansów „o ukrywaniu dochodów” i kontroli skarbowej!

27f6f854f2504f449a8c0dfb9dc7c505Wraz z Ministerstwem Finansów ostrzegamy przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje wykrycie przez resort finansów ukrywanie dochodów przez odbiorcę i planował kontrolę skarbową.

To oszustwo! Prosimy nie otwierać wiadomości ani dołączonego załącznika, który zawiera złośliwy wirus.

 

.

Ministerstwo Finansów nie prowadzi takich kontroli, ani też nie informuje o nich obywateli. Zleca je właściwym Urzędom Skarbowym i to one w formie listu informują nas o ewentualnych kontrolach.

Fałszywe e-maile są najczęściej bez polskich znaków i napisane w mało formalny sposób. Jednak samo powołanie się na Ministerstwo Finansów, do tego informacja o NIP-ie i REGON-ie, może zmylić każdego.

Oto przykładowa treść fałszywej wiadomości dotyczącej „ukrywania dochodów”:

„Dzien dobry,

W trakcie naszych kontroli ujawnilismy ukrycie Pana/Pani dochodow, w zwiazku z czym bedzie przeprowadzona kontrola podatkowa.

Dokument wskazujacy na naruszenia o skladaniu falszywego dochodow zalaczony w e-maile.Sankcja na przeprowadzenie sciagania podatkowego rowniez jest zalaczona do dokumentu.

Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 09.11.2016 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a takze interesuja nas niektore transakcje przeprowadzane w roku biezacym.

W razie jakichkolwiek pytan prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajduja sie ponizej, nalezy podac w pismie numer sprawy “PL09579261” i osobisty kod.

Ministerstwo Finansowul. Swietokrzyska 1200-916 WarszawaNIP: 526-025-02-74REGON: 000002217″

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *