Tarcza 4.0. Mikroprzedsiębiorcy nie muszą już składać wniosków o umorzenie pożyczki

Przedsiębiorcy, którzy skorzystali z pożyczki 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorstw mieli obowiązek wysłać wniosek o jej umorzenie po trzech miesiącach od jej otrzymania. Teraz już oficjalnie wiadomo, że są z tego obowiązku zwolnieni.

JEDEN WARUNEK:

W ciągu dalszym przedsiębiorcy musza spełnić podstawowy warunek – o którym wiadomo już było wcześniej. Muszą nadal prowadzić działalność gospodarczą przez trzy miesiące od momentu udzielenia pożyczki. Nie będą musieli tego jednak w żaden sposób potwierdzać w urzędzie – urzędnicy sami sprawdzą w rejestrze, czy przedsiębiorca nadal prowadzi swój biznes. Umorzenie pożyczki 5 tys. zł nastąpi razem z odsetkami.

Umorzenie pożyczki 5 tys. zł nastąpi automatycznie. Ustawa została podpisana przez prezydenta.

O takie rozwiązanie apelował już wcześniej rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który twierdził , że konieczność składania wniosków o umorzenie to niepotrzebna biurokratyzacja, którą w tych trudnych dla przedsiębiorców czasów powinno się jak jak najbardziej ograniczyć. 

Tarcza antykryzysowa 4.0 zawiera również przepis, którego który mówi, że środki z pożyczki nie podlegają egzekucji sądowej ani administracyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *