Zmiany w PIT-ach za 2018 rok!

0a2cd1d6-a75b-42c7-8661-c646fd8bce20

Przedsiębiorcy mają czas tylko do 31 stycznia 2019 na wysłanie PIT 11 do Urzędów Skarbowych. W poprzednich latach firmy miały na to aż dwa miesiące.

Co więcej od roku 2019 wszystkie firmy, bez względu na ilość zatrudnianych pracowników muszą to zrobić w formie elektronicznej.

Zmiany te zostały wprowadzone po to, by Urzędy Skarbowe mogły wypełnić zeznania podatkowe za podatników.

W roku 2019 pierwszy raz Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje zeznania PIT 37 i PIT 38 w wersji elektronicznej za podatników i umieści je w systemie „Twojego e-PIT-u” biorąc pod uwagę dotychczasowe odliczenia i ulgi.

Osoby, które rozliczają się samodzielnie i nie korzystają z ulg nie będę musiały nic robić, a ich zeznanie zostanie przesłane do Urzędu Skarbowego.

Osoby rozliczające się z małżonkiem i nie korzystające z ulg będą mogły zaakceptować swoje sprawozdanie poprzez „dwa kliknięcia” w portalu.

Natomiast pozostali podatnicy korzystający z ulg będą mogli sporządzone przez KAS zeznanie zatwierdzić lub dokonać w nim zmian np. dopisać ulgę, organizację pożytku publicznego. Wystarczy, że podatnik zaloguje się do systemu „Twojego e-PIT-u” i dokona odpowiednich korekt.

Przygotowane PIT-y będą dostępne w portalu od dnia 15 lutego do 30 kwietnia 2019.

Jeżeli podatnik chce rozliczyć się samodzielnie w dalszym ciągu może to zrobić wysyłając do Urzędu Skarbowego swoje zeznanie.